Rozhovor s fotografem Alešem Bedlíkem

Publié le 24.02.2017

  • Rozhovor s fotografem Alešem Bedlíkem

Ahoj Aleši, zdravím Tě, asi Tě valná většina naturálů bude znát, ale naši čtenáři jsou i z jiných sportů a odvětví, mohl by ses nám tedy představit?


Jmenuji se Aleš Bedlík. Pracuji v jedné projektové a dotační agentuře v Karlových Varech. Ve volném čase se věnuji své přítelkyni anebo sportu. Ze sportu je to taková ta obecná klasika – posilka, kolo, brusle a koloběžka. Poslední 4 roky jsem si oblíbil vysokohorskou turistiku a v létě jezdím do Alp na ferraty. Mou největší zálibou, koníčkem a teď i druhou prací je fotografování, proto mě možná někteří budou spíše znát pod ALBE photo.


Nevím, jestli dnes slovo „dotační“ není sprosté slovo, ale budiž.
Než začneme rozebírat tvé focení, tak nám řekni, jaký je tvůj vztah ke kulturistice a fitness….

Je mi úplně jasný, kam je tahle otázka směrovaná a než se v tom začneš dále pitvat, tak se k tomu raději přiznám sám, stejně by na to došlo… :-D. S posilovnou jsem začal v 16 letech a kde jinde, než v samotné Mekce naturální kulturistiky :-D Ano, mluvím o fitklubu Boba. Po dvou letech cvičení můj sparingpartner nabyl dojmu, že je strašně velkej, a že na jaře půjde na závody. Začal mě přemlouvat, ať do toho jdu taky, že to bude úplně super! No a jednoho dne, nevim, jestli mi spadla činka na hlavu, jinak si to vůbec nedokážu vysvětlit, jsem se stal členem ČSNS a připravoval se na závody!!! Takže v roce 2006 jsem si zkusil své první a POSLEDNÍ závody, jako závodník. Jako fotograf toho nenechám. Jestli si to dobře pamatuju, tak tenkrát vyhrál absolutku nějakej Slevinský. David myslim, že to byl. No jo, David Slevinský, To by mě zajímalo, kde tomu je konec… :-D No a já od té doby chodím do posilovny tak nějak různě, někdy s půlročními a někdy s ročními pauzami

 

Vůbec nevím o čem mluvíš, otázka byla úplně nevinná:-) A kde je konec Davidovi Slevinskýmu? Sorryjako, ale do toho nikomu nic není.-)) Vidím, že máme tedy společnou vzpomínku na své poslední závody. Jak ses dostal k fotografování fitness a kulturistiky

Nejdříve bych rád podotknul, že nefotografuji jen fitness. Zatím nemám vyhraněný směr, ale v tuhle chvíli mě baví fotit sport, reportáže, portréty, eventové akce a minulý rok jsem se přichomýtl i k pár svatbám. Spolupráce s ČSNS začala tuším v roce 2011. To už jsem trochu ovládal foťák a zeptal jsem se Tomáše Procházky, jestli bych si nemohl přijít zkusit zafotit soutěž, kterou pořádal v Thermale (tenkrát to tuším bylo ME podzim 2011, ale nejsem si jist). Tomáš souhlasil a od té doby jsem takřka všude.

 

Závodníci podstupují náročnou přípravu na soutěž, jak probíhá příprava u tebe jako fotografa?

Příprava je docela v pohodě. Horší je to na závodech… snažím se být na závodech mezi prvními, abych stihl nafotit prezentaci, natírání a rozcvičování. Při soutěži samotné už jsem většinu času před pódiem a fotím závodníky ze všech stran a úhlů. Snažím se, abych nafotil každého závodníka ať už je první nebo poslední a měl na závody vzpomínku. A když je volná chvilka tak fotím i to, co se děje okolo. Po celodenním běhání, vyměňováním paměťových karet a baterií ve foťáku, koukání do hledáčku a neustálém tahání se o místo s dalšími fotografy a kameramany, jsem rád, když je konec. No konec, ono mi to všechno teprve začíná…. Musim dostat tisíce fotek do noťasu, protřídit, promazat a upravit. Těžce se to popisuje, ale opravdu je to docela náročný. Jako první vydávám fotky z vyhlašování, pak kategorie a tak dále. Do toho všichni píšou, kdy budou fotky, no prostě bych šel nejraději spát a probudil se za týden, ale to samozřejmě nejde. Protože za pár dní fotky už nejsou aktuální a už to takřka nikoho nezajímá. Pro letošek, dělám všechno proto, abych vše expedoval co nejdříve.

 

Aha, díky za osvětlení, my jsme si vždycky říkali, že týden spíš. Jaké máš plány do tohoto roku? Připravuješ nějaké novinky?

Od letošního roku si toho slibuji hodně. V nejbližší době chystám aktualizovat svou fotovýbavu a přejdu z amatérské zrcadlovky na profi zdcadlovku. A druhou velkou událostí je můj web www.albephoto.cz . Web funguje od minulého roku, ale nějak jsem na ně neměl čas, tak teď bych se mu chtěl více věnovat. Bude mi pomáhat zkrátit čas při hledání fotek a závodník je tak bude mít rychleji u sebe. Těch novinek bude víc, budu je postupně uvádět, takže mě sledujte na facebooku a na instagramu a dozvíte se víc

 

Mluvil jsi o spolupráci s ČSNS, co máš dál ve svém portfoliu?

Dále fotím pro časopis Muscle & fitness, Pole sport/dancovou federaci, velmi úspěšný volejbalový klub VK Karlovarsko a úplně nově pro hokejový klub HC Energie. Po večerech pak fotím eventové akce. A pak už to jsou jen nárazové akce. Fotografování je práce pestrá a během roku se mi před objektivem vystřídá spousta zajímavých témat Takřka ničemu se nebráním.

 

Takřka ničemu se nebráním“...co bys nefotil? Co je to takřka?:-)

Ach jo, co sis pod tím zase představil? :-D Myslel jsem to tak, že rád přijímám výzvy. Získávám tím nové zkušenosti, poznávám nové lidi a otvírají se mi nové příležitosti.

 

Co jsem si pod tím představil? Nic konkrétního....když teď o tom přemýšlím, tak třeba Škromacha ve vířivce nebo tak něco. Ale když máš rád výzvy...:-))

V nejbližší době vím, že budeš fotit na Natur-sport.cz Beauty & Fitness Cupu 2017 a na velké prezentaci ČSNS a Icompete na veletrhu World of Beauty&Spa. Čeká tě v dohledné době ještě něco zajímavého?

Já úplně nejvíc, moc rád cestuju , takže vždy, když se můžu někam podívat, tak mi to tam přijde zajímavý. Letos to vypadá na hodně soutěží, hodně cestování a bude to teda i hodně zajímavý. Veškeré závody, kterých se zúčastním, budu uvádět na své facebookové stránce AlbePhoto s dostatečným předstihem. Ten kdo by chtěl využít mé služby se tedy nemusí ničeho bát. Na co se ale aktuálně těším, je akce Fight night MMA, která se bude konat u nás v Karlových Varech. No ale já samozřejmě doufám, že se všemi vidíme na akci Natur-sport.cz Beauty&Fitness Cup 2017. Všechny Vás rád uvidím, dáme řeč, udělám Vám fotku a bude sranda, ostatně jako vždycky

 

Co Tvá iniciativa? Vymýšlíš nějaké projekty? 

V hlavě mám spousty nápadů, projektů a témat ale chybí modelky a modelové, takže pokud si holka, kluk, physique, bikina, fitnesska, kulturista, jednotlivec, klub, tým nebo skupina a chtěl/chtěla/chtěli byste si domluvit focení, tak určitě napište! Budu jedině rád. Určitě vymyslíme téma tak, aby jste byli spokojeni a rád za Vámi dojedu.


Prozraď mi na závěr ještě Tvou největší neřest:-) 

Protože tvé rozhovory čtu, tak jsem věděl, že tahle otázka padne
. Řekl bych, že mým největším prohřeškem je… PIVO!!! :-D Kdo mě zná, tak ví, jak moc ho mam rád. Vždy když někam přijedu, tak hned musim ochutnat místní pivo. V dietě (né že bych někdy v nějaké byl ) se dokážu obejít bez čehokoliv, ale piva ne. A můj druhý velký prohřešek je… no zase je v tom tak trochu to pivo Kromě toho, že pivo rád konzumuju, tak sbírám pivní sklo. Už ho mám celkem dost, bych tak řekl. Fotka je měsíc stará a je na ní 291 kousků a to už dnes určitě neplatí :-D

 

 

No to je pěkná fotka a také pěkná neřest...taková typicky česká:-)

A když jsme u fotek, bavili jsme se také o nejdražší fotce světa, která je navíc retušovaná. Moc nerozumím určitým druhům umění a penězům, co jsou sběratelé za některé „mazanice“ utratit. Ty sleduješ tenhle cvrkot na aukcích? Investoval bys třeba peníze do takového umění? A jak se Ti vlastně tato fotka líbí? Jen připomínám cenu cca 100 milionu korun:-)

Tak určitě nemá cenu řešit tu cenu Já bych si za ty prachy koupil vilu někde v teple u moře, ale musim říct, že fotka se mi líbí. Kompozičně to tam pěkně posadil a tonálně to taky vychytal. Já bych si to třeba do chodby na zeď asi pověsil :-D Umění mám rád, ale určitě ne každé a na aukci jsem nikdy nebyl, tyhle věci mě až tak neberou.

Myslím, že ten kupec už nějakou tu vilu u moře má:-) Děkuji Ti moc za rozhovor a budu se těšit na viděnou ať na nějaké sportovní, společenské akci nebo jen tak u piva.

David Slevinský

KOMENTÁŘE

Zatím žádné komentáře.

Zanechat komentář

Hledat v článcích

Newsletter

Naši partneři

Naši partneři

Kontaktujte nás

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 9:00 do 17:00

Tel: Telefon:773 982 737

Výrobci