Rozhovor s Ondrou Lukáčem, tváří Natur-sport.cz Beauty&Fitness Cup 2017

Publié le 14.02.2017

  • Rozhovor s Ondrou Lukáčem, tváří Natur-sport.cz Beauty&Fitness Cup 2017

Ondro, my se známe zhruba rok a čtvrt, ale přibliž našim čtenářům kdo jsi, co děláš atd.

Jmenuji Ondřej Lukáč, čerstvě jsem oslavil 25 narozeniny, bydlím v malém městečku Kynšperk nad Ohří, kde i pracuji jako dozorce ve věznici. Práce je to sice zajímavá, ale po těch pár letech už toho mám plné zuby, takže momentálně studuji trenérskou školu a do budoucna bych šel rád touhle cestou.

To věřím....Závodíš v kategorii Mr. Physique, ale nejsi žádná rychlokvaška, svaly máš plný a hustý. Jak dlouho posiluješ? A dělals závodně i nějaké jiné sporty?

Já jsem se sportu věnoval už od malička, prošel jsem si snad všemi klasickými sporty jako například fotbal, na který jsem byl tedy strašný kopyto, přes atletiku a podobně. Jediné u čeho jsem vydržel byl volejbal, který jsem hrál asi 6 let závodně a dostal jsem se až na prvoligovou úroveň. Tady jsem se vlastně v rámci tréninku dostal i do posilovny a to mě chytlo mnohem více než volejbal samotný. Strašně mě štvalo, že na tréninky chodím poctivě jen já, vlastně i zápasy jsem bral o hodně vážněji než ostatí kluci. A to je to proč se mi líbí právě náš sport, stojí to celé jen na mě, když vynechám trénink nebo si místo kuřete dám čokoládu můžu nadávat jen sám sobě.

 


První soutěž, které ses zúčastnil, byl Natur-sport.cz Beauty Fitness Cup 2016 na jaře, kde jsi skončil na druhém místě za Josefem Petřvalským, což není opravdu žádná ostuda:-) Ale až podzim byl pro tebe podobně jako i Niky Berecové pro tebe výsledkově opravdu skvělý.

Ano první soutěž bylo právě Beauty. Příprava pro mě byla úplně něco nového, nevěděl jsem pořádně jak na to, takže jsem místo diety držel v podstatě hladovku :D, ale forma z toho nějaká vylezla. Měl jsem v plánu odsoutěžit celé jaro, ale byl jsem opravdu tak vyhladovělý, že jsem se strašně rozežral a byl jak kulička. Když jsem se byl pak podívat na soutěži ve Varech, strašně mě mrzelo, že jsem to nedal a bylo mi jasné, že na podzim už musím. Začal jsem tedy znovu u Tebe na soutěži a popravdě když jsem viděl fotky Marka Lahody vůbec se mi tam nechtělo :D. No nakonec se mi podařilo vyhrát a to mě strašně nakoplo jít dál. Takže jsem pokračoval na Natural-cup v Brně a strašně jsem si přál alespoň finále, no a bylo z toho zase první místo a to rozhodlo, že se musím jet alespoň na ME podívat a zažít si nějakou opravdu velkou soutěž. Když mě vyhlásili jako vítěze nemohl jsem tomu uvěřit.

 

Podzim byl opravdu famózní. Pojďme k tréninku, jak trénuješ např. V předsoutěžním období? Máš nějaký speciální styl nebo způsob? Neobvyklé cviky?

Nemyslím si že trénuji nějak speciálně, ale trénuji hodně na na „pocit“ nebo spíš podle chuti. Mám tedy dané alespoň nějaké rozdělení paritií, ale vlastně dokud nezačnu cvičit ani nevím co pojedu :) Rozhodně se nedržím nějakého přesně daného tréninku a každý trénink je úplně jiný. Když mám chuť, dám si opravdu hodně silový trénink, jindy zase klasickou „pumpičku“. Před soutěží trénuji 5x do týdne a ke konci už je to 6x týdně a jeden volna. Postupně přidávám kardio po tréninku a poslední měsíc i kardio ráno na lačno. Ale všechno záleží na tom jak se cítím, jak postupuje forma atd. Podle toho přidávám nebo ubírám.

 

O „fyzikách“ se říká, že necvičí nohy:-), jak je to u tebe, Patří stehna mezi nejneoblíbenější partie?

Přiznám se že nohy jsou moje největší slabina. Není to tak, že je necvičím rád, ale nedokážu se u toho tréninku dostat až za takovou hranici vyčerpání jako u ostatních partíí. Každopádně na nich makám a rostou i když pomalu :D. Ale kdybych měl zmínit nejneoblíbenější cvik rozhodně to budou výpady.

 

Třeba nám je jednou ukážeš:-)) Jsem moc rád, že seš Tváří jarního Natur-sport.cz Beauty Fitness Cupu, navíc poslední vítěz, co víc si můžu přát:-) Co se ti na těchto závodech líbí či nelíbí?

Už poprvé, když jsem na Beauty závodil, se mi strašně líbilo to propojení fitness komunity s laickou veřejností co se přijde podívat na celý veletrh. Přijde mi super ukázat náš sport a propagovat ho i před lidmi, kteří přijdou primárně za něčím jiným, ale i tak máme šanci je oslovit. A to se nám podle počtu diváku myslím celkem daří.

Je pravda, že tolik dívek a žen točících si vás na mobily, jsem nikde jinde neviděl:-)) Tyto závody jsou první v sezóně, v termínu, který se nedá říct, že by byl úplně závodní, většině dojde forma o pár měsíců později. Jaké jsou vlastně tvé plány pro celý rok 2017?

Tak letos bych určitě chtěl odsoutěžit jak jaro tak podzim. Ale teď se hlavně soustředím na Agrofert Natural Cup a na MČR. A když vše vyjde podle plánu určitě bych se rád podíval na MS do Thajska.

 

Budeme držet palce, abys plán splnil na 100%. Samozřejmě i tobě zde chci dát prostor, jestli chceš poděkovat někomu ze svých přátel, sponzorů apod.

Samozřejmě v první řadě patří poděkování mojí rodině, které mě popdoruje ze všech nejvíc a to hlavně po psychické stránce, když už opravdu melu z posledního. Dál bych určitě zmínil Tondu Tému, který se mnou objel všechny závody a odtrénoval spoustu tréninků a vždycky na mě na pódiu řval ať se koukám usmívat :D A určitě nesmím zapomenout na naše fitness Ural a paní Romanu Jíšovou díky které jsem se mohl zúčastnit právě ME.

 

Nika nám o svých neřestech moc neřekla, asi je co tajit:-)). Co ty a největší neřest?

Tak myslím, že na rozdíl od Niky, tě u mě jiné neřesti než ty v jídle asi nezajímají :D Dřív to byla hlavně čokoláda a stejně jak u Niky hlavně ta Milka Oreo. Ale poslední dobou si strašně ujíždím na všech možných koláčcích a buchtách, díky bohu žiju sám tak mi je nemá kdo péct :D

Abych se přiznal, tak mě nezajímají žádné tvoje neřesti:-))), ale co bych pro čtenářky neudělal...

Děkuji moc za rozhovor, přeji ti hodně štěstí na všech frontách, ať se ti povede vše, co si v životě plánuješ a těším se na viděnou na závodech.

David Slevinský

KOMENTÁŘE

Zatím žádné komentáře.

Zanechat komentář

Hledat v článcích

Newsletter

Naši partneři

Naši partneři

Kontaktujte nás

Naše zákaznícka linka je k dispozici od 9:00 do 17:00

Tel: Telefon:773 982 737

Výrobci